Dinamik Baş Desteği Headpod

Headpod

Headpod başını kontrol edemeyen çocuklar için dinamik bir baş kontrol sistemidir. Çocuğun dik oturmasına olanak sağlarken, başın doğal hareketine izin verir.

Headpod Baş Destek Sistemi, çeşitli montaj adaptörleri sayesinde kullanılmakta olan puset, tekerlekli sandalye, eğitim sandalyesi, mama sandalyesi, ayakta durma sehpası gibi cihazlara monte edilebilir. Adaptörü önceden takılmış olan bir sandalyeden diğerine kolaylıkla ve saniyeler içinde geçirilebilir. 

Montaj adaptörlerinin özel dizaynı sayesinde, istenen pozisyonu elde etmek için gereken açı ve yüksekliği ayarlama olanağına sahiptir.

Detaylı bilgi ve deneme randevusu için: 0212 570 0020

Headpod başın dik ve fizyolojik bir pozisyonda tutulmasını sağlarken, tam bir hassasiyetle döndürülmesine de imkan tanır, böylece boyun kaslarının gelişmesini destekler.

Headpod Türkiye

Standart Kit İçeriği

Başlıca yararları:

  • Başın dik ve fizyolojik bir pozisyonda tutulmasını sağlayarak, hareket ve döndürmeyi kolaylaştırır, boyun kaslarının gelişmesini sağlar.
  • Muskulaskeletal deformite gelişimini, kontraktürleri ve bunlarla ilgili ağrıları engellemeye yardımcı olur.
  • Çevreyle daha iyi görsel iletişimi sağlar.
  • Kullanıcıya daha az distoni ile, odaklı ve dengeli bir postür ve kas gevşemesi olanağı sağlar, fizyoterapi, konuşma terapisi, eğitim, occupational terapi gibi her türlü aktivite sırasında yardımcı olur, daha iyi okul performansını mümkün kılar.
  • Daha kolay nefes almaya olanak tanır. Böylece respirator bozukluklar, pnömoni, bronşektazi gibi komplikasyonların azalmasına yardımcı olur.
  • El - göz kordinasyonunu geliştirir.
  • Salya kontrolü sağlamaya yardımcı olur.
  • Aile ve çocukla ilgilenen diğer kişilerin ergonomisini arttırır.

Baş, aşağı hariç her yöne hareket ettirilebilir. Bu özellik kısıtlayıcı ve statik pozisyonlama cihazlarıyla karşılaştırıldığında Headpod'u eşsiz bir cihaz haline getirmektedir. Headpod ile doğal ve fizyolojik pozisyonlamanın getirdiği pek çok ikincil yarar göreceksiniz.

Birincil Endikasyonlar:
2 - 14 yaş arası:
Kas güçsüzlüğü nedeni ile başlarının ağırlığını taşıyamayan, çocuklar, gövde de güçlü bir ekstensör tonus yada önemli deformite olmadığı durumda, Örneğin, serabral palsi, nörolojik hastalık ve sendromlar yada boyun kaslarının hipotonisine neden olan durumlar.

Diğer olası endikasyonlar:
Headpod düşük kas tonusuna sahip ancak önemli kifozu yada spinal deformitesi olmayan 14 yaşından büyük çocuklara ve yetişkinlere de yardımcı olabilir.

Amyotrofik lateral Skleroz'lu (ALS) bireylerde belirgin kifoz gelişmiş olan ve sürekli göz altında bulunması gereken durumlarda, disfaji gelişebileceğinden, Headpod kullanımı önerilmez.

Fizyomega randevu
Stabilo Türkiye
TOP